+0 articol nou
marius-sumudica-din-iarna-ramane-sa-jucam-cu-juniorii-multi-fotbalisti-vor-pleca

Marius Şumudică nu este sigur că va continua la Astra Giurgiu şi după pauza de iarnă, în condiţiile în care mai mulţi jucători ...mai mult vor pleca de la echipă, printre aceştia Felipe Teixeira, Denis Alibec sau Constantin Budescu.

acs-poli-timisoara-astra-giurgiu-scor-2-0-in-etapa-a-17-a-din-liga-1

ACS Poli Timişoara a câştigat meciul de pe teren propriu cu Astra Giurgiu, scor 2-0 (1-0), duminică, în etapa a 17-a din Liga 1.

un-argentinian-a-reusit-sa-marcheze-golul-anului-in-europa-league-video

Steaua şi Astra au obţinut victorii importante în grupele Europa League. Amblele echipe s-au impus cu 2-1. Roş-albaştrii ...mai mult au trecut de Osmanlispor, pe Arena Naţională, iar giurgiuvenii au învins-o, în deplasare, pe Austria Viena. Cu toate acestea, cel mai frumos gol al acestei competiţii a fost înscris în Italia.

2016-11-2511:26 spynews.ro
marius-sumudica-razboi-total-cu-steaua-le-promit-circ-in-play-off

Astra Giurgiu a obținut o victorie mare în Liga I, 1-0, pe terenul echipei CS U Craiova. Campioana României a împiedicat ...mai mult astfel formația olteană să urce pe prima poziție în clasament, în dauna Stelei. La finaul partidei, Marius Șumudică s-a dezlănțuit la adresa grupării patronate de Gigi Becali.

2016-11-2019:30 spynews.ro
marius-sumudica-antrenorul-astra-giurgiu-a-fost-un-meci-bun-pe-care-l-am-gestionat-foarte-bine

Astra Giurgiu, campioana României, a câştigat, duminică, scor 1-0, meciul disputat la Severin cu CS Universitatea Craiova, ...mai mult iar antrenorul Marius Şumudică a declarat, la final, că echipa sa a făcut un meci bun, pe care l-a gestionat foarte bine.

cs-universitatea-craiova-astra-giurgiu-scor-0-1-in-etapa-a-16-a-din-liga-1

Astra Giurgiu a câştigat, duminică, scor 1-0, meciul disputat la Severin cu CS Universitatea Craiova, în etapa a 16-a din Liga 1.

marius-sumudica-antrenorul-astrei-giurgiu-dinamo-este-o-echipa-mult-mai-buna-decat-noi-de-asta-am-primit-multe-goluri

Marius Şumudică, antrenorul Astrei Giurgiu, a declarat joi, după înfrângerea formaţiei sale pe teren propriu cu Dinamo Bucureşti ...mai mult în sferturile de finală ale Cupei Ligii, faptul că echipa bucureşteană este mai bună şi a speculat greşelile din apărarea giurgiuvenilor graţie unor contraatacuri.

astra-giurgiu-dinamo-bucuresti-scor-2-5-dupa-prelungiri-in-sferturile-de-finala-ale-cupei-ligii

Dinamo Bucureşti s-a calificat, joi, în penultimul act al Cupei Ligii, după ce a trecut de Astra Giurgiu, scor 5-2 după prelungiri ...mai mult (2-2 în timp regulamentar), în sferturile de finală ale competiţiei.

video-astra-giurgiu-viktoria-plzen-1-1-in-grupa-e-a-europa-league

Astra Giurgiu a reușit să obțină doar o remiză, 1-1, pe Arena Națională, în fața cehilor de la Viktoria Plzen. Meciul s-a ...mai mult disputat în Grupa E a Europa League.

2016-11-0321:26 spynews.ro
uluitor-fotbalistii-astrei-sechestrati-in-cehia

Astra Giurgiu a obţinut o victorie mare în grupele Europa League, 2-1, pe terenul echipei Viktoria Plzen. Succesul campioanei ...mai mult României a fost umbrit de o veste teribilă! Marius Şumudică şi băieţii săi sunt ţinuţi în Cehia, fără voia lor.

2016-10-2115:24 spynews.ro
astra-invinge-in-deplasare-cu-2-1-pe-viktoria-plzen-in-grupa-e-a-europa-league

Astra Giurgiu a câştigat, joi, meciul din deplasare cu formaţia cehă Viktoria Plzen, scor 2-1, în grupa E a Europa League.

e-disperat-strategia-prin-care-gigi-becali-vrea-sa-i-l-fure-astrei-pe-denis-alibec

Gigi Becali nu mai are linişte! După ce a aflat că „perla” Florin Tănase va lipsi de pe teren în următoarele şase luni, după ...mai mult accidentarea teribilă suferită în meciul cu CS U Craiova, patronul Stelei insistă pentru aducerea lui Denis Alibec. „Războinicul Luminii” a urzit un plan prin care vrea să i-l ia Astrei pe atacant.

2016-10-0515:36 spynews.ro
marius-sumudica-am-facut-un-joc-bun-dar-n-am-avut-noroc-viitorul-a-avut-un-sut-si-a-dat-gol

Astra Giurgiu a pierdut, duminică, scor 0-1, meciul disputat pe teren propriu cu FC Viitorul, în etapa a 11-a din Liga 1, ...mai mult iar antrenorul Marius Şumudică a declarat, la final, că echipa sa nu merita să piardă meciul şi că sunt probleme la echipă din toate punctele de vedere.

marius-sumudica-antrenor-astra-nu-am-jucat-cu-industria-sarmei-desertul-gobi-ce-voiati

Astra a revenit în ţară după deplasarea din Europa League de la Roma, iar Marius Şumudică nu şi-a putut ascunde nemulţumirile ...mai mult faţă de situaţia complicată de la echipa sa. Antrenorul Astrei e nemulţumit că a ajuns în România după de miezul nopţii deşi echipa joacă duminică în deplasare la Viitorul.

video-ploaie-de-goluri-in-cetatea-eterna-cat-s-a-terminat-as-roma-astra-giurgiu

AS Roma și Astra Giurgiu s-au întâlnit în Grupa E a Europa League. Meciul s-a jucat pe Stadio Olimpico și a fost la discreția echipei italiene.

2016-09-2923:18 spynews.ro
transferul-lui-alibec-la-steaua-in-pericol-afla-motivul

Dat ca sigur, transferul lui Denis Alibec la Steaua a intrat în impas. Directorul executiv al Astrei Giurgiu, Petre Buduru, ...mai mult nu a semnat actele de transfer. Giovanni Becali încearcă să-l deturneze pe atacant din drumul către vicecampioana României.

2016-09-2916:15 spynews.ro
ce-sanse-are-astra-in-meciul-cu-as-roma-raspuns-neasteptat-din-partea-lui-gigi-becali

Deplasare de foc pentru Astra Giurgiu în Europa League. Campioana României va merge pe Olimpico, pentru confruntarea cu AS ...mai mult Roma, iar rivalii din Liga I sunt cu ochii pe echipa lui Marius Şumudică.

2016-09-2714:28 spynews.ro
astra-giurgiu-csm-poli-iasi-scor-1-0-in-ultimul-meci-din-etapa-a-10-a-a-ligii-1

Astra Giurgiu a câştigat, luni, meciul disputat pe teren propriu cu CSM Poli Iaşi, scor 1-0, în etapa a 10-a din Liga 1 de fotbal.

asa-tirgu-mures-astra-giurgiu-0-2-in-etapa-a-noua-din-liga-1

Astra Giurgiu a câştigat, joi, meciul din deplasare cu ASA Tîrgu Mureş, scor 2-0, în etapa a noua din Liga 1 de fotbal.